PropertyValue
dbpedia-owl:abstract
 • Cet article donne la liste des Personnages d'Avatar, le dernier maître de l'air :
 • Segue l'elenco dei principali personaggi del cartone Avatar - La leggenda di Aang.
 • Внизу представлен список персонажей известного американского мультсериала канала Nickelodeon «Аватар: Легенда об Аанге» (англ. Avatar: The Last Airbender).
 • Avatar: Son Havabükücü Nickelodeon'da ve CNBC-e Nickelodeon kuşağında üç sezon yayınlanmış olan Emmy ödüllü çizgidizi. Dizi diğer üç ulus (Hava Gezginleri, Toprak Krallığı ve Su Kabilesi) ve Ateş Ulusu'nun arasındaki dengeyi ve dünyadaki barışı sağlayacak gücü tek başına elinde bulunduran Avatar'ın ortadan kaybolması sonucunda Ateş Ulusu'nun dünyayı ele geçirmeye kalkışmasıyla başlayan bir savaşı ele alıyor. Avatar'ın yokluğu sebebiyle dünya bir savaş yüzyılı geçirmekteydi; Hava gezginleri ortadan kaldırılmış, Su kabilesi halkının soyu tükenmenin eşiğine getirilmiş ve Toprak Krallığındaki sömürgeleştirme faaliyetleri ile sona yaklaşılmıştır.Dizinin asıl kahramanı Aang'dir. Aang 100 yıl boyunca kazayla bir buz dağının içinde donarak kapalı kaldıktan sonra oradan kurtulmuştur. İlk olarak onu özgürlüğüne kavuşturan yeni arkadaşları Katara ile Sokka ve daha sonra da Toph ile birlikte Aang, bilmediği üç elementte ustalaşmak ve onun yokluğunda dünyayı kasıp kavuran savaşı bitirmek için yola koyulur. Dizide öncelikle Aang üzerine odaklanılırken aynı zamanda dizi Avatar'ın yokluğunda dünya hakimiyeti mücadelesine başlamış Ateş ulusunun varisi Prens Zuko'ya da odaklanmaktadır. Zuko başlangıçta Aang'i yakalamaya çalışan bir antagonist olarak portre edilmiştir; fakat amcasının yardımıyla en sonunda bu savaş hakkındaki karmaşık duygularını şekillendirmiş ve sonra kahramanlardan biri olmuştur. Zuko'nun kalbindeki bu değişiklik ana antagonistin Zuko'nun kız kardeşi Prenses Azula olarak değişmesine neden olmuştur. Diğerlerini kolay bir şekilde idare etme becerisiyle kurnaz ve acımasız bir kişilik olarak portre edilmesine karşın, aynı zamanda güvensiz bir kişi olarak da gösterilmiştir ki bu güvensizliği gelecek zamanda kendisini herkesin kendisine ihanet edeceği düşüncesine neden olacak ve kendisini deliliğe sürükleyecektir.Karakter tasarımları bir grup dizinin yaratıcılarından biri sayesinde geliştirilmiştir: Bryan Konietzko. Asıl skeç başında bir ok olan orta yaşlı bir keşiş ve daha sonra uçan bizon dahil edilecek şeklinde tasvir edilmişti. Bryan Konietzko'in partneri Michael Dante DiMartino, Güney Kutbu ile ilgili belgesellerle her zaman ilgilenirdi. Onlar daha sonra bu fikirlerini birleştirdiler ve karlı çorak bir yerde kapana kısılmış "hava ve su insanları" ile onlara saldıran "ateş insanları" konseptini oluşturdular. Ayrıca yazarlar karakterlerin farklı bending yeteneklerini savaş sanatlarının bireysel stilleri üzerine kurmuşlardır.
 • Halaman ini menampilkan daftar karakter fiktif dalam serial animasi televisi berjudul Avatar: The Legend of Aang.
 • The animated television series Avatar: The Last Airbender features a list of characters created by Bryan Konietzko and Michael Dante DiMartino. In a fictional universe composed of four sovereign nations, the Avatar—a being who represents the bridge between the physical and the spirit worlds—alone holds the power to master all four elemental powers, but has been missing for the past 100 years. During this absence, a war started by the Fire Nation resulted in the Air Nomads' genocide, the Southern Tribes' waterbending population near extinction, and the Earth Kingdom's extensive colonization.The original series starts when protagonist Aang is released from an iceberg after 100 years. With Water Tribe siblings Katara and Sokka, and later Earth Kingdom citizen Toph Beifong, Aang sets out to end the war that has ravaged the world during his absence. The series also focuses on crown prince Zuko of the Fire Nation.Character designs were originated from a series of drawings by one of the show's creators, Bryan Konietzko. The main sketch depicted a middle-aged monk with an arrow on his head and later included a flying bison as his pet. Konietzko's partner, Michael Dante DiMartino, was interested in documentaries related to the South Pole at the time. They combined these ideas and created the concept of an "air guy" and "water guys" trapped in a snowy wasteland, with "fire guys" invading them. Additionally, the writers based the characters' different bending abilities on distinct styles of martial arts.
 • Dit is een lijst van personages uit de animatieserie Avatar: De Legende Van Aang.
dbpedia-owl:wikiPageID
 • 2465077 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageLength
 • 20925 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageOutDegree
 • 63 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageRevisionID
 • 109361799 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageWikiLink
prop-fr:wikiPageUsesTemplate
dcterms:subject
rdf:type
rdfs:comment
 • Cet article donne la liste des Personnages d'Avatar, le dernier maître de l'air :
 • Segue l'elenco dei principali personaggi del cartone Avatar - La leggenda di Aang.
 • Внизу представлен список персонажей известного американского мультсериала канала Nickelodeon «Аватар: Легенда об Аанге» (англ. Avatar: The Last Airbender).
 • Halaman ini menampilkan daftar karakter fiktif dalam serial animasi televisi berjudul Avatar: The Legend of Aang.
 • Dit is een lijst van personages uit de animatieserie Avatar: De Legende Van Aang.
 • The animated television series Avatar: The Last Airbender features a list of characters created by Bryan Konietzko and Michael Dante DiMartino. In a fictional universe composed of four sovereign nations, the Avatar—a being who represents the bridge between the physical and the spirit worlds—alone holds the power to master all four elemental powers, but has been missing for the past 100 years.
 • Avatar: Son Havabükücü Nickelodeon'da ve CNBC-e Nickelodeon kuşağında üç sezon yayınlanmış olan Emmy ödüllü çizgidizi. Dizi diğer üç ulus (Hava Gezginleri, Toprak Krallığı ve Su Kabilesi) ve Ateş Ulusu'nun arasındaki dengeyi ve dünyadaki barışı sağlayacak gücü tek başına elinde bulunduran Avatar'ın ortadan kaybolması sonucunda Ateş Ulusu'nun dünyayı ele geçirmeye kalkışmasıyla başlayan bir savaşı ele alıyor.
rdfs:label
 • Liste des personnages d'Avatar, le dernier maître de l'air
 • Список персонажей мультсериала «Аватар: Легенда об Аанге»
 • Avatar: Son Havabükücü karakterleri listesi
 • Daftar karakter Avatar: The Legend of Aang
 • List of Avatar: The Last Airbender characters
 • Personaggi di Avatar - La leggenda di Aang
 • Lijst van personages uit Avatar: De Legende Van Aang
owl:sameAs
http://www.w3.org/ns/prov#wasDerivedFrom
foaf:isPrimaryTopicOf
is dbpedia-owl:family of
is dbpedia-owl:wikiPageRedirects of
is dbpedia-owl:wikiPageWikiLink of
is prop-fr:famille of
is skos:subject of
is foaf:primaryTopic of