Jacques Tati, né Jacques Tatischeff le 9 octobre 1907 au Pecq (Yvelines), près du square portant à présent son nom et mort le 4 novembre 1982 à Paris, est un réalisateur et acteur français.↑ lesgensducinema.com

PropertyValue
dbpedia-owl:abstract
 • Jacques Tati, né Jacques Tatischeff le 9 octobre 1907 au Pecq (Yvelines), près du square portant à présent son nom et mort le 4 novembre 1982 à Paris, est un réalisateur et acteur français.
 • 자크 타티 (Jacques Tati, 1907년 10월 9일 ~ 1982년 11월 5일) 는 프랑스의 코미디 영화 배우이자 감독이다. 그는 《나의 삼촌》으로 아카데미 외국어영화상을 수상하였으며 그외에도 《윌로 씨의 휴가》와 《플레이타임》 등을 남겼다.
 • Jacques Tati (aslında Jacques Tatischeff; 9 Ekim 1907; Le Pecq (Yvelines) - 4 Kasım 1982, Paris), Fransız yönetmen ve aktör.Sanat ve Mühendislik okudu. Tati, görsel komedi sanatını yenir yoğunluk, detay zenginliği ve yeni bir kompozisyon netliği getirerek yorumladı; görselliğe yeni bir bakış açısı getiren bir avuç sinema sanatçısından (diğerleri Griffith, Eisenstein, Murnau ve Bresson) biriydi.1930'lu yılların başında Fransız müzikal çevresine girdi; gösterisi dönemin spor yıldızlarının pandomimlerinden oluşmaktaydı ve bazıları filme alındı, savaştan sonra da uzun metrajlı hale getirildi; Jour de fête (Bayram Günü, 1949), bütün çalışmalarında baştan sona gözlemlenen hicivli temanın (modern teknolojinin soğukluğu) yanı sıra görsel üslubu da son derece gelişmiştir.Tati, kariyerinin geri kalan süresi boyunca oynayacağı karakteri tanıttığı yeni filmi Les Vacances de monsieur Hulot (Bay Hulot'nun Tatili, 1953) için dört yıl çalıştı. Yaratılan karakterin sıcaklığı ve gülütlerin parlak yaratıcılığı Bay Hulot'ya uluslar arası bir başarı kazandırdı. Hulot (konuş: Ülô), mizahın kaynağı ve odağı olmak anlamında bir komedyen değildir; daha ziyade, etrafındaki dünyanın mizahını açığa çıkaran bir tavır, bir işaret direği ve bir perspektiftir.Mon oncle (Amcam, 1958), bir geçiş filmidir; Hulot, her ne kadar star statüsünü terketmiş bile olsa diğer karakterlerin arasında tuhaf marjinalliği ile öne çıkmaktadır. 9 yıllık pahalı ve yorucu bir çalışmadan sonra gösterime giren Playtime (Oyun Vakti, 1967) ile Tati'nin niyeti daha belirginleşti. Artık Hulot, Joyce'un Ulysess'indeki Mackintosh Man gibi, sahneye giren ve çıkan birçok figürden yalnızca birisi haline gelmişti. Yani aktör Tati, canlandırdığı karakterin seyirciyi film boyunca yönlendirmesini, yönetmen Tati de yakın çekimleri, empatik kamera açılarını veya montajı kullanarak seyirciyi görüntüdeki mizaha yönlendirmeyi reddediyordu.Ancak, neyi göreceklerinin söylenmesine alışmış olan seyirci, Playtime'daki özgürlüğü can sıkıcı buldu. Film (çeşitli versiyonlarda gösterime girdi) ticari bir fiyaskoydu ve Tati'yi kişisel borca soktu. Son tiyatral filmi olan Trafic (1971), bir başkası tarafından yapılmış olsaydı başyapıt olarak görülebilirdi; ancak Tati için daha geleneksel bir üsluba korunmalı bir dönüş oldu.25 yılda 5 film, statünün genellikle verimlilikle ölçüldüğü bir ortam için etkileyici bir performans olmasa da, tek başına Playtime bile dünyaya bakış eylemini serbestleştiren, canlandıran bir film olarak hayat boyu bir başarıdır. Tati 4 Kasım 1982'de Paris'de öldü.
 • Jacques Tati (eredeti nevén Jacques Tatischeff, Le Pecq, Yvelines, Franciaország, 1907. október 9. – Párizs, 1982. november 5.) orosz származású francia filmrendező, színész.Legtöbb filmjének főszereplője, a saját maga alakította nyakigláb Hulot úr, a modern világhoz adaptálódni képtelen, mindig barátságos és segítőkész, ám a szociális érintkezésben esetlen, örök kívülálló figurája. Filmjeiben mindig a képi világon van a hangsúly, a hangok legtöbbször zajok, tömegmorajok, a beszéd ritkán játszik fontos szerepet. Képi humora semmivel össze nem téveszthető. A mindennapi élethelyzetek finom eltúlzásával, kiemelésével megalkotott, nemritkán visszatérő poénjai mindig rendkívül finoman jelennek meg, a néző figyelme nincs „erőszakosan” rájuk irányítva, ezért mindig jóleső érzés felfedezni egy-egy újabb komikus részletet.
 • Jacques Tati (Jacques Tatischeff: Le Pecq, 9 de octubre de 1907 – París, 4 de noviembre de 1982) fue un director y actor francés de origen franco-ruso-ítalo-neerlandés.
 • Jacques Tati (9 Oktober 1907 , – 5 November 1982) adalah seorang sutradara film Perancis terkenal. Ia dilahirkan dengan nama Jacques Tatischeff, anak seorang Rusia Georges-Emmanuel Tatischeff dan seorang Belanda Marcelle Claire Van Hoof di Le Pecq, Yvelines, dan wafat di Paris.
 • Jacques Tati, nome artístico de Jaques Tatischeff (Le Pecq, 9 de outubro de 1907 — Paris, 5 de novembro de 1982,), foi um ator e diretor francês.
 • Jacques Tati (Le Pecq, 9 oktober 1907 – Parijs, 5 november 1982) was een Franse filmacteur, komiek en -regisseur. In zijn carrière, die 50 jaar duurde, maakte Tati slechts zes lange en vier korte films. Toch is zijn invloed op de cinematografie groot.
 • Jacques Tati, nome d’arte adottato a partire dal 1945 da Jacques Tatischeff (Le Pecq, 9 ottobre 1907 – Parigi, 5 novembre 1982) è stato un regista, attore, mimo e sceneggiatore francese.Le sue trovate comiche, sempre molto intelligenti e mai volgari, sono totalmente ispirate alla vita quotidiana.
 • Жак Татѝ (на френски: Jacques Tati) е френски актьор, режисьор и сценарист.Той е роден на 9 октомври 1907 година в Пек близо до Париж като Жак Татишчев, потомък на руския дворянски род Татишчеви. През 30-те години започва да участва с изпълнения на пантомима в различни вариететни програми, като от същото време са и първите му опити в киното. След Втората световна война започва сам да пише и режисира пълнометражни филми, като в повечето от тях сам изпълнява главната роля на емблематичния си герой господин Юло. За „Ваканцията на г-н Юло“ („Les vacances de Monsieur Hulot“, 1953) е номиниран за Оскар за най-добър сценарий, а „Моят чичо“ („Mon oncle“, 1958) е номиниран за Златна палма и получава специалната награда на журито на Фестивала в Кан.Жак Тати умира на 5 ноември 1982 година в Париж.
 • Jacques Tati (bürgerlich Jacques Tatischeff; * 9. Oktober 1907 in Le Pecq im Département Seine-et-Oise, heute Yvelines; † 4. November 1982 in Paris) war ein französischer Drehbuchautor, Schauspieler und Regisseur. Mit der von ihm entwickelten und dargestellten Figur des Monsieur Hulot eroberte er sich einen Platz in der Filmgeschichte – und das mit insgesamt nur fünf langen Spielfilmen. Als Schauspieler bediente er sich der Mittel von Pantomime und Slapstick und agierte in der Gestalt des Monsieur Hulot als unermüdlicher Zivilisationskritiker.Als Regisseur war Tati – auch wenn er inhaltlich oft die gute alte Zeit beschwor – seiner Zeit in manchem weit voraus. So beeindruckte er z. B. durch den einfallsreichen Einsatz moderner filmtechnischer Mittel. Zudem war er ein Einzelgänger, der die völlige künstlerische Kontrolle über seine Filme anstrebte. Darin und in seinem Hang zum Perfektionismus ist er auf dem Gebiet der Filmkomik am ehesten mit Charles Chaplin und Buster Keaton vergleichbar.
 • Жак Тати́ (фр. Jacques Tati, настоящее имя Яков Тати́щев (фр. Jacques Tatischeff), 9 октября 1907 года, Ле Пек — 5 ноября 1982 года, Париж) — французский сценарист, актёр и режиссёр, один из крупнейших комедиографов в истории кинематографа.
 • Jacques Tati (9. října 1907, Le Pecq – 5. listopadu 1982, Paříž), vlastním jménem Jacques Tatischeff, byl francouzský režisér, scenárista, herec a komik. Geniální tvůrce byl francouzsko-rusko-holandsko-italského původu. Jeho otec Georges Emmanuel Tatischeff, narozen roku 1875 v Paříži, byl synem Dimitrie Tatischeffa (rusky Татищев), ruského ambasadora v Paříži, a Francouzky Rose Anathalie Alinquantové. Jeho matka Marcelle Claire van Hoffová byla italsko-holandského původu.Jako herec začínal v krátkých filmech, později se rozhodl kromě hraní také režírovat. Jeho režisérským debutem byl krátký film Škola pošťáků v roce 1947, kde vytvořil postavu pošťáka Françoise. Tato postava se objevuje také o dva roky později v Tatiho prvním celovečerním filmu Jede, jede poštovský panáček. O čtyři roky později, v roce 1953, přichází s dalším celovečerním filmem Prázdniny pana Hulota, v němž sám ztvárňuje hlavní postavu milého pana Hulota (výsl. [ilot]), která ho posléze proslavila po celém světě. V roce 1958 točí vynikající komedii Můj strýček, která byla nominována v kategorii Nejlepší zahraniční film na Oscara. Dalším jeho celovečerním filmem bylo Playtime v roce 1967, které ale úspěchu Mého strýčka nedosáhlo. V roce 1971 se objevil ve snímku Pan Hulot jede na výstavu, ale ani tímto snímkem jeho jemný humor neporazil soudobé dynamické komedie. Naposledy si zahrál v roce 1974 ve filmu Parade.V roce 2008 Česká televize uvedla několik jeho filmů, mj. unikátní restaurovanou verzi filmu Jede, jede poštovský panáček (při restaurování spolupracovali i Tatiho potomci, režisérka Sophie Tatischeffová a producent Pierre Tati) a restaurovaný film Playtime se stopáží 125 minut, blížící se původnímu Tatiho záměru.
 • ジャック・タチ(Jacques Tati、1907年10月9日 - 1982年11月5日)は、フランスの映画監督・俳優。本名はジャック・タチシェフ(Jacques Tatischeff)。パリ郊外のル・ペック生まれ。父はロシア人、母はオランダ人。
 • (Jaiotza-izena: Jaques Tatischeff) Frantses zinema-zuzendaria eta antzezlea (Le Pecq, 1907 - Paris, 1982). Music-hallean jardun ondoren, zinemari ekin zion (1932), film laburrak eginez. Eguneroko bizitzaren satira da Tatiren zinemaren ardatza. Behatzaile zorrotza zen, umore finez hornitua, eta hainbat giro islatzen ditu bere filmetan; hala, herri txikietako bizitza: Jour de fête (1948, Jai eguna): burgesia txikia Les Vacances de M. Hulot (1953, Hulot jaunaren oporrak), Mon oncle (1958, Nire osaba); hirietako bizitza modernoa: Playtime (1953), Trafic (1969, Trafikoa).
 • Jacques Tati, właściwie Jacques Tatischeff (ur. 9 października 1907 w Le Pecq, zm. 4 listopada 1982 w Paryżu) – francuski aktor i reżyser, określany często mianem francuskiego Chaplina[potrzebne źródło].Wywodził się z arystokratycznej rodziny rosyjskich emigrantów.Swoją karierę rozpoczynał jako sportowiec grając między innymi zawodowo w rugby i tenisa, później związał się ze sceną musicalową, wystawiał własne przedstawienia, brał udział w projektach innych twórców. Dał się poznać jako bohater krótkich filmów komediowych, które reżyserował René Clair.Chociaż sam nie tworzył filmów niemych, dialog odgrywał w nich marginalną rolę. Żart inscenizacyjny, humor sytuacyjny i charakterystyczna postać kreowana przez Tatiego w filmach we własnej reżyserii uczyniły z niego w oczach widzów spadkobiercę Bustera Keatona, czy Maxa Lindera. Tworząc komedie starał się zawrzeć w nich refleksję dotyczącą pozycji współczesnego człowieka w świecie i wobec innych ludzi.Do swoich filmów sam pisał scenariusze, sam je produkował, reżyserował, odtwarzał w nich główną rolę.Obdarzony nieprzeciętnie wysokim wzrostem, Tati chodzi przygarbiony, w charakterystycznym, przykrótkim płaszczu, z śmiesznym kapelusikiem na głowie i fajką w zębach. W swoich filmach nie gra twarzą, lecz całą swoją sylwetką. Gag, jako taki nie miał w jego filmach charakteru czysto nonsensownej konstrukcji, jak to miało miejsce choćby u braci Marx. W nieporadności postaci, nieprzewidywalności ruchów nie ma nic z klownady, czy farsy, zastępuje je komiczne tło akcji. Bardzo często, co jest swoistym novum, gagi nie wynikają z bezpośredniego sprawstwa głównego bohatera – inne postaci mają pod tym względem równie wiele do powiedzenia.Jego filmy przemawiają wysmakowaną kompozycją wizualną, dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach wielopiętrowymi gagami sytuacyjnymi nigdy jednak nie odwołującymi się do rubasznego, jarmarcznego humoru. Bohater Tatiego, czy to pan Hulot, czy listonosz Francois (Dzień świąteczny), to osamotniony człowiek wzbudzający sympatię, skłaniający do refleksji. W filmach często pojawia się audiowizualna deformacja, gdzie jedne odgłosy zostają zastąpione przez inne, albo jedne rzeczy "udają" drugie. Martwe przedmioty czasami zdają się nabierać pozorów życia, często zupełnie niezauważalnych dla człowieka.Zachowując do końca niezależność finansową, poniósł klęskę przy produkcji swojego ostatniego pełnometrażowego filmu Pan Hulot wśród samochodów, realizowanego w nowatorskiej wtedy technice 70 mm stereo.
 • Jacques Tati (nascut com a Jacques Tatischeff; Le Pecq, 9 d'octubre de 1907 − París, 4 de novembre de 1982) va ser un guionista, actor i director de cinema francès.Malgrat la seva curta filmografia, formada per només cinc llargmetratges, Jacques Tati és un cineasta clau en la història del cinema i ha passat a ser sobretot conegut amb la invenció i interpretació del seu personatge Monsieur Hulot, protagonista de les pel·lícules Les vacances del Sr. Hulot i El meu oncle. Les comèdies de Jacques Tati es basen principalment en l'ús de la pantomima i l'slapstick, a més de tècniques cinematogràfiques modernes i avançades a la seva època. Com a director, el cineasta francès va assumir sempre un control artístic absolut sobre les seves pel·lícules i la seva permanent recerca de la perfecció ha sigut comparada amb altres còmics com Charles Chaplin o Buster Keaton.
 • Jacques Tati (born Jacques Tatischeff, 9 October 1907 in Le Pecq, Yvelines, France – died 5 November 1982) was a French filmmaker. Throughout his long career, he worked as a comic actor, writer, and director. In a poll conducted by Entertainment Weekly of the Greatest Movie Directors, Tati was voted the 46th greatest of all time. With only six feature-length films to his credit as director, he directed fewer films than any other director on this list of 50.
dbpedia-owl:birthDate
 • 1907-10-09 (xsd:date)
dbpedia-owl:birthName
 • Jacques Tatischeff
dbpedia-owl:birthPlace
dbpedia-owl:deathDate
 • 1982-11-04 (xsd:date)
dbpedia-owl:deathPlace
dbpedia-owl:movie
dbpedia-owl:nationality
dbpedia-owl:profession
dbpedia-owl:thumbnail
dbpedia-owl:thumbnailCaption
 • Jacques Tati en 1969
dbpedia-owl:wikiPageExternalLink
dbpedia-owl:wikiPageID
 • 12126 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageLength
 • 28988 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageOutDegree
 • 234 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageRevisionID
 • 111083367 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageWikiLink
prop-fr:année
 • 2002 (xsd:integer)
prop-fr:couleur
 • artiste
prop-fr:dateDeMort
 • 1982-11-04 (xsd:date)
prop-fr:dateDeNaissance
 • 1907-10-09 (xsd:date)
prop-fr:enfants
prop-fr:filmsNotables
 • Jour de fête
 • Les Vacances de monsieur Hulot
 • Mon oncle
 • Playtime
prop-fr:imdb
 • 4244 (xsd:integer)
prop-fr:isbn
 • 2 (xsd:integer)
prop-fr:lienÉditeur
 • Éditions du Seuil
prop-fr:lieu
 • Paris
prop-fr:lieuDeMort
 • Paris
 • Paris
prop-fr:lieuDeNaissance
prop-fr:légende
 • Jacques Tati en 1969
prop-fr:nationalité
 • border|15px| Français
prop-fr:nom
 • Jacques Tati
 • Bellos
prop-fr:nomDeNaissance
 • Jacques Tatischeff
prop-fr:profession(s)_
prop-fr:prénom
 • David
prop-fr:récompense
 • Oscar du meilleur film étranger, Prix spécial du jury au Festival de Cannes, César…
prop-fr:siteInternet
prop-fr:sousTitre
 • Sa vie et son art
prop-fr:titre
 • Jacques Tati
prop-fr:titreVo
 • Jacques Tati : His life and his art
prop-fr:trad
 • Pascale Voilley
prop-fr:wikiPageUsesTemplate
prop-fr:éditeur
 • Le Seuil
dcterms:subject
rdf:type
rdfs:comment
 • Jacques Tati, né Jacques Tatischeff le 9 octobre 1907 au Pecq (Yvelines), près du square portant à présent son nom et mort le 4 novembre 1982 à Paris, est un réalisateur et acteur français.↑ lesgensducinema.com
 • 자크 타티 (Jacques Tati, 1907년 10월 9일 ~ 1982년 11월 5일) 는 프랑스의 코미디 영화 배우이자 감독이다. 그는 《나의 삼촌》으로 아카데미 외국어영화상을 수상하였으며 그외에도 《윌로 씨의 휴가》와 《플레이타임》 등을 남겼다.
 • Jacques Tati (Jacques Tatischeff: Le Pecq, 9 de octubre de 1907 – París, 4 de noviembre de 1982) fue un director y actor francés de origen franco-ruso-ítalo-neerlandés.
 • Jacques Tati (9 Oktober 1907 , – 5 November 1982) adalah seorang sutradara film Perancis terkenal. Ia dilahirkan dengan nama Jacques Tatischeff, anak seorang Rusia Georges-Emmanuel Tatischeff dan seorang Belanda Marcelle Claire Van Hoof di Le Pecq, Yvelines, dan wafat di Paris.
 • Jacques Tati, nome artístico de Jaques Tatischeff (Le Pecq, 9 de outubro de 1907 — Paris, 5 de novembro de 1982,), foi um ator e diretor francês.
 • Jacques Tati (Le Pecq, 9 oktober 1907 – Parijs, 5 november 1982) was een Franse filmacteur, komiek en -regisseur. In zijn carrière, die 50 jaar duurde, maakte Tati slechts zes lange en vier korte films. Toch is zijn invloed op de cinematografie groot.
 • Jacques Tati, nome d’arte adottato a partire dal 1945 da Jacques Tatischeff (Le Pecq, 9 ottobre 1907 – Parigi, 5 novembre 1982) è stato un regista, attore, mimo e sceneggiatore francese.Le sue trovate comiche, sempre molto intelligenti e mai volgari, sono totalmente ispirate alla vita quotidiana.
 • Жак Тати́ (фр. Jacques Tati, настоящее имя Яков Тати́щев (фр. Jacques Tatischeff), 9 октября 1907 года, Ле Пек — 5 ноября 1982 года, Париж) — французский сценарист, актёр и режиссёр, один из крупнейших комедиографов в истории кинематографа.
 • ジャック・タチ(Jacques Tati、1907年10月9日 - 1982年11月5日)は、フランスの映画監督・俳優。本名はジャック・タチシェフ(Jacques Tatischeff)。パリ郊外のル・ペック生まれ。父はロシア人、母はオランダ人。
 • Jacques Tati (born Jacques Tatischeff, 9 October 1907 in Le Pecq, Yvelines, France – died 5 November 1982) was a French filmmaker. Throughout his long career, he worked as a comic actor, writer, and director. In a poll conducted by Entertainment Weekly of the Greatest Movie Directors, Tati was voted the 46th greatest of all time. With only six feature-length films to his credit as director, he directed fewer films than any other director on this list of 50.
 • Jacques Tati (nascut com a Jacques Tatischeff; Le Pecq, 9 d'octubre de 1907 − París, 4 de novembre de 1982) va ser un guionista, actor i director de cinema francès.Malgrat la seva curta filmografia, formada per només cinc llargmetratges, Jacques Tati és un cineasta clau en la història del cinema i ha passat a ser sobretot conegut amb la invenció i interpretació del seu personatge Monsieur Hulot, protagonista de les pel·lícules Les vacances del Sr. Hulot i El meu oncle.
 • Jacques Tati (aslında Jacques Tatischeff; 9 Ekim 1907; Le Pecq (Yvelines) - 4 Kasım 1982, Paris), Fransız yönetmen ve aktör.Sanat ve Mühendislik okudu.
 • Jacques Tati (9. října 1907, Le Pecq – 5. listopadu 1982, Paříž), vlastním jménem Jacques Tatischeff, byl francouzský režisér, scenárista, herec a komik. Geniální tvůrce byl francouzsko-rusko-holandsko-italského původu. Jeho otec Georges Emmanuel Tatischeff, narozen roku 1875 v Paříži, byl synem Dimitrie Tatischeffa (rusky Татищев), ruského ambasadora v Paříži, a Francouzky Rose Anathalie Alinquantové.
 • Jacques Tati (bürgerlich Jacques Tatischeff; * 9. Oktober 1907 in Le Pecq im Département Seine-et-Oise, heute Yvelines; † 4. November 1982 in Paris) war ein französischer Drehbuchautor, Schauspieler und Regisseur. Mit der von ihm entwickelten und dargestellten Figur des Monsieur Hulot eroberte er sich einen Platz in der Filmgeschichte – und das mit insgesamt nur fünf langen Spielfilmen.
 • Жак Татѝ (на френски: Jacques Tati) е френски актьор, режисьор и сценарист.Той е роден на 9 октомври 1907 година в Пек близо до Париж като Жак Татишчев, потомък на руския дворянски род Татишчеви. През 30-те години започва да участва с изпълнения на пантомима в различни вариететни програми, като от същото време са и първите му опити в киното.
 • Jacques Tati (eredeti nevén Jacques Tatischeff, Le Pecq, Yvelines, Franciaország, 1907. október 9. – Párizs, 1982. november 5.) orosz származású francia filmrendező, színész.Legtöbb filmjének főszereplője, a saját maga alakította nyakigláb Hulot úr, a modern világhoz adaptálódni képtelen, mindig barátságos és segítőkész, ám a szociális érintkezésben esetlen, örök kívülálló figurája.
 • (Jaiotza-izena: Jaques Tatischeff) Frantses zinema-zuzendaria eta antzezlea (Le Pecq, 1907 - Paris, 1982). Music-hallean jardun ondoren, zinemari ekin zion (1932), film laburrak eginez. Eguneroko bizitzaren satira da Tatiren zinemaren ardatza. Behatzaile zorrotza zen, umore finez hornitua, eta hainbat giro islatzen ditu bere filmetan; hala, herri txikietako bizitza: Jour de fête (1948, Jai eguna): burgesia txikia Les Vacances de M.
 • Jacques Tati, właściwie Jacques Tatischeff (ur. 9 października 1907 w Le Pecq, zm. 4 listopada 1982 w Paryżu) – francuski aktor i reżyser, określany często mianem francuskiego Chaplina[potrzebne źródło].Wywodził się z arystokratycznej rodziny rosyjskich emigrantów.Swoją karierę rozpoczynał jako sportowiec grając między innymi zawodowo w rugby i tenisa, później związał się ze sceną musicalową, wystawiał własne przedstawienia, brał udział w projektach innych twórców.
rdfs:label
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Jacques Tati
 • Жак Тати
 • Жак Тати
 • ジャック・タチ
 • 자크 타티
owl:sameAs
http://www.w3.org/ns/prov#wasDerivedFrom
foaf:depiction
foaf:homepage
foaf:isPrimaryTopicOf
foaf:name
 • Jacques Tati
is dbpedia-owl:director of
is dbpedia-owl:starring of
is dbpedia-owl:wikiPageDisambiguates of
is dbpedia-owl:wikiPageRedirects of
is dbpedia-owl:wikiPageWikiLink of
is dbpedia-owl:writer of
is prop-fr:réalisation of
is prop-fr:scénario of
is skos:subject of
is foaf:primaryTopic of