Grégoire Ier, dit le Grand, auteur des Dialogues (né vers 540, mort le 12 mars 604), devient le 64e pape en 590. Docteur de l'Église, il est l'un des quatre Pères de l'Église d'Occident, avec saint Ambroise, saint Augustin et saint Jérôme. Son influence durant le Moyen Âge fut considérable.

PropertyValue
dbpedia-owl:abstract
 • Grégoire Ier, dit le Grand, auteur des Dialogues (né vers 540, mort le 12 mars 604), devient le 64e pape en 590. Docteur de l'Église, il est l'un des quatre Pères de l'Église d'Occident, avec saint Ambroise, saint Augustin et saint Jérôme. Son influence durant le Moyen Âge fut considérable. C'est en son honneur que le « chant grégorien » est appelé ainsi deux siècles après sa mort, sans que l'on sache avec certitude son rôle dans l'évolution et la diffusion du chant liturgique.Depuis le concile Vatican II, l'Église catholique le célèbre le 3 septembre (auparavant le 12 mars).
 • Papa I. Gregorius ((İtalyanca:[Gregorio I; İngilizce:Gregory I; Fransızca:Grégoire I) ) (d. yaklaşık. 540) – (ö.12 Mart 604) Daha çok Büyük Gregorius olarak bilinir. 3 Eylül 590'dan 604'de ölümüne kadar papalık yapmıştir. Yazdığı dinsel eserlerle ünlü bir hıristiyan din adamıdır. Katolik Kilisesi, Doğu Ortodoks Patrikhaneleri ve Anglikan kilisesi tarafından aziz kabul edilir. Müzisyenler, şarkıcılar, öğrenciler ve öğretmenlerin koruyucu azizidir. Reformcu Calvin tarafından "son iyi papa" olarak tabir edilmiştir.540 yılında o zaman Bizans İmparatorluğu yönetimi altındaki İtalya'nın Roma kentinde doğduğu tahmin edilmektedir. Doğum adının Gregorius Anicius olduğu bilinmektedir. Kilise ile yakın ilişkiler içinde olan varlıklı Romalı soylu aileden geldiği bilinmektedir.Babası Gordianus ıse Bizans Dogu Romalilar devletine bağlı bir kilise görevlisi idi. Babası öldükten sonra kendisini dine adayan annesi Silvia'da azize olarak kabul edilmektedir ve Azize Silvia adı ile anılır. Ayrıca halaları Tracillia ve Emiliana da azize olarak kabul edilirler. Gregorius'un bir erkek kardeşi küçükken ölmüştür ve kendisi ailenin tek erkek çocuğu olarak kalmıştır. Gregorius manastır hayatına karşı büyük bir saygı duyuyordu. Babası öldükten sonra Caelian Tepesinde ailesinin yaşadığı evi bir manastıra dönüştürmüştür. Kendisi Aziz Benedikt'in kurallarına göre bir keşiş olarak yaşamaya başlamıştır.579 yılında Papa II. Pelagius tarafından Lombard'ların istilasına karşı yardım istemek üzere İstanbul'da bulunan İmparator Mavrikios'a elçi olarak gönderilmiştir. Ancak bu girişimleri doğuda Persler ve Avarlarla yapılan savaşlara odaklanmış olan Bizans ordusu yüzünden başarısız olmuştur. Kendisi İstanbul'da bulunduğu süre içinde Bizans'ın ileri gelenleri arasında oldukça popüler olmuş ve onların ruhani önderi haline gelmiştir. 585 yılında Roma'ya tekrar geri dönmüştür.590 yılında şehirde yayılan vebadan ölen II. Pelagius'un yerine papa seçilmiş ve karar o zamanki kurallar geregi Bizans İmparatoru tarafından onaylanmıştır.Gregory geride bıraktığı inzivaya çekilip rahatsız edilmeden ibadet edebildiği manastır hayatını hep özlemle anmıştır. Onun zamanında papa batıda aktif bir liderlik yapmıyordu, Avrupa'ya yayılmış papazların Roma ile çok az bağı vardı. Gregorius kilisenin misyonerlik faaliyetlerini tekrar canlandırdı. Paganist olan Anglo-Saxon'lara kuzeydeki barbarlara misyonerler göndererek onların hıristiyanlaşmasını sağladı. Ölümünün hemen ardından katolik kilisesi tarafından aziz ilan edildi. Ortaçağ papalığının ve ruhaniyetçiliğinin kurucusu kabul edilir. Arkasında pek çok yazılı eser bırakmıştır. Bunlardan en önemlisi Aziz Benedikt'in hayatını ve mucizelerini anlattığı Dialogues adlı eseridir. Yazmış olduğu 854 adet mektup günümüze kadar kalmışır ve Vatikan kütüphanesinde saklanmaktadır.
 • Grzegorz I, zwany: Wielki, Dialog lub Dwojesłow, cs. Swiatitiel Grigorij Dwojesłow, papa Rimskij (ur. ok. 540 w Rzymie, zm. 12 marca 604 tamże) – z pochodzenia Rzymianin, papież (od 3 września 590 do śmierci), pierwszy mnich (benedyktyn) będący papieżem, ojciec i święty Kościoła katolickiego oraz prawosławnego (jako Grzegorz Dialogos). Zaliczony przez papieża Bonifacego VIII do grona czterech doktorów Kościoła, reformator Kościoła.
 • Gregorio I.a (Erroma, 540 - † ibidem., 604ko martxoaren 12a) Eliza Katolikoaren 64. Aita Santua izan zen 590 eta 604 urteen bitartean. Gregorio Handiaz ezizena ezaguna, Jeronimo Estridongoa, Agustin Hiponakoa eta Ambrosio Milangoarekin batera latindar Elizaren Aitatzat jotzen da. Bonifazio VIII.a aita santuak 1928an emandako ebazpenaren ondotik, Elizaren doktore izendapena du. Aita santua izateko lehendabiziko monjea ere izan zen.Idazle famatua izan zen, Regula pastoralis idazteaz gain kantu gregorianoa bildu eta bultzatu zuen.
 • Gregório I, OSB (ca. 540 — 12 de Março de 604), dito São Gregório Magno, foi o 64º Papa da Igreja Católica Apostólica Romana. Pontificou de 3 de Setembro de 590 até a data da sua morte. Era monge beneditino. É um Doutor da Igreja e um Padre latino.
 • Pope Gregory I (Latin: Gregorius I; c. 540 – 12 March 604), commonly known as Saint Gregory the Great, was Pope from 3 September 590 to his death in 604. Gregory is well known for his writings, which were more prolific than those of any of his predecessors as pope. He is also known as St. Gregory the Dialogist in Eastern Orthodoxy because of his Dialogues. For this reason, English translations of Orthodox texts will sometimes list him as "Gregory Dialogus".Throughout the Middle Ages he was known as “the Father of Christian Worship” because of his exceptional efforts in revising the Roman worship of his day. His contributions to the development of the Divine Liturgy of the Presanctified Gifts, still in use in the Eastern Orthodox Church, were so significant that he is generally recognized as its de facto author.He was the first of the popes to come from a monastic background. Gregory is a Doctor of the Church and one of the Latin Fathers. He is considered a saint in the Roman Catholic Church, Eastern Orthodox Church, Anglican Communion, and some Lutheran churches. Immediately after his death, Gregory was canonized by popular acclaim. The Protestant reformer John Calvin admired Gregory and declared in his Institutes that Gregory was the last good pope. He is the patron saint of musicians, singers, students, and teachers.
 • De heilige Gregorius (Rome, ca. 540 - aldaar, 12 maart 604), bijgenaamd de Grote, was de 64e paus van de Katholieke Kerk. Hij bekleedde het pontificaat van 590 tot aan zijn dood in 604 en geldt als een van de kerkvaders. Paus Bonifatius VIII verleende hem in 1295 de eretitel van kerkleraar. Zijn feestdag is 3 september in de Rooms-katholieke Kerk; de Oosters-orthodoxe Kerk en de Oosters-katholieke Kerken vieren zijn feestdag op 12 maart.
 • Gregor der Große (Gregorius, als Papst Gregor I.; * um 540 in Rom; † 12. März 604 ebenda) war von 590 bis 604 Papst. Er gilt als einer der bedeutendsten Päpste und ist der jüngste der vier großen lateinischen Kirchenväter der Spätantike. 1295 wurde er heiliggesprochen.
 • Paus Gregorius I (lahir 540 – wafat 12 Maret 604), atau lebih dikenal dengan julukan Gregorius Agung, adalah Paus Gereja Katolik Roma dari tanggal 3 September 590 hingga akhir hayatnya. Gregorius terkenal dengan tulisan-tulisannya, yang lebih beragam daripada semua paus pendahulunya.Ia juga dikenal sebagai Santo Gregorius Sang Dialogis dalam Gereja Ortodoks Timur karena karya tulisnya yang berjudul “Dialog-dialog”. Untuk alasan ini, terjemahan namanya dalam bahasa Inggris dari teks Gereja Ortodoks adalah "Gregorius Dialogus". Dia adalah paus pertama dengan latar belakang biarawan. Gregorius adalah seorang Doktor Gereja dan salah satu dari enam Bapa Gereja Latin. Ia dianggap sebagai orang suci di Gereja Katolik Roma, Gereja Ortodoks Timur, Gereja Anglikan, dan beberapa gereja Lutheran. Segera setelah kematiannya, Gregorius dikanonisasi atas dasar pengakuan mayoritas. John Calvin mengagumi Gregorius dan dinyatakan dalam karyanya “Institutes” bahwa Gregorius adalah paus baik terakhir. Dia adalah santo pelindung para musisi, penyanyi, pelajar, dan guru.
 • グレゴリウス1世(Gregorius I, 540年? - 604年3月12日)は、ローマ教皇(在位:590年9月3日 - 604年3月12日)。問答者グレゴリウス(Dialogos Gregorios)、大聖グレゴリウスとも呼ばれる。典礼の整備、教会改革で知られ、中世初期を代表する教皇である。四大ラテン教父の一人。ローマ・カトリックでは聖人、教会博士であり、祝日は9月3日。東方正教会でも聖人で記憶日は3月25日。日本ハリストス正教会では先備聖体礼儀の作成者・ロマの「パパ」問答者聖グリゴリイ(鍵括弧原典ママ)と呼ばれる。
 • Григо́рий I Вели́кий (лат. Gregorius PP. I), называемый в православной традиции Григорий Двоеслов (лат. Gregorius Dialogus, греч. Γρηγόριος ο Διάλογος) (ок. 540 — 12 марта 604) — папа римский с 3 сентября 590 по 12 марта 604.Почитается Православной (день памяти — 12 марта по старому стилю) и Католической (день памяти — 3 сентября) Церквями, Англиканским сообществом и некоторыми Лютеранскими церквями. Протестантский реформатор Жан Кальвин восхищался Григорием и считал его последним хорошим Папой.
 • Papa Gregorio I, detto papa Gregorio Magno ovvero il Grande (Roma, 540 circa – Roma, 12 marzo 604), fu il 64º vescovo di Roma e Papa della Chiesa cattolica, dal 3 settembre 590 fino alla sua morte. La Chiesa cattolica lo venera come santo e dottore della Chiesa. Anche le Chiese ortodosse lo venerano come santo.
 • San Gregorio Magno (ca. 540 en Roma – 12 de marzo de 604), Gregorio I o también San Gregorio fue el sexagésimo cuarto papa de la Iglesia católica. Es uno de los cuatro Padres de la Iglesia latina junto con san Jerónimo de Estridón, san Agustín de Hipona y san Ambrosio de Milán. Fue proclamado Doctor de la Iglesia el 20 de septiembre de 1295 por Bonifacio VIII. También fue el primer monje en alcanzar la dignidad pontificia, y probablemente la figura definitoria de la posición medieval del papado como poder separado del Imperio romano. Hombre profundamente místico, la Iglesia romana adquirió gracias a él un gran prestigio en todo Occidente, y después de él los papas quisieron en general titularse como él hiciera: «siervo de los siervos de Dios» (servus servorum Dei).
 • Svatý Řehoř I. Veliký (asi 540 – 12. březen 604), též Řehoř Dvojeslov (Dialogist), byl v pořadí 64. papežem katolické církve (590 - 604). Byl prvním z papežů, který začal používat titul „služebník služebníků Božích“ (lat. servus servorum Dei) a je považován za jednoho ze zakladatelů světské moci papežské. Kromě nejvyšší duchovní funkce byl také známým církevním učitelem a autorem mnoha spisů.
 • Gregori I, el Gran (Roma, ca. 540 - 12 de febrer de 604) fou un monjo romà, últim Papa de Roma escollit abans de l'Edat mitjana. És venerat com a sant per diverses confessions cristianes.
 • I. Gergely vagy Nagy Szent Gergely (latinul Gregorius Magnus), (kb. 540 – 604. március 12.) 64.-ként foglalhatta el a pápai trónt a történelem során 590. szeptember 3-án. A középkor egyik legnagyobb hatású egyházi vezetője, akinek uralkodása alatt a népvándorlás zavarai közepette megerősödött a keresztény vallás. A nép pápája megreformálta a katolikus egyház felépítését, műveiben pedig hatással volt a világi társadalom felépítésének módozataira is.
 • Григорий I Велики (на латински: Gregorius PP. I), наричан в православната традиция и Григорий Двоеслов (на латински: Gregorius Dialogus, на гръцки: Γρηγόριος ο Διάλογος) е римски папа в периода 3 септември 590 г. до смъртта си, на 12 март 604 г.Известен е като Григорий Двоеслов заради съчинението си "Диалози". Той е първият папа, който в миналото си е бил монах. Служил е в манастира "св. Андрей Първозвани" в Рим, който сам основал. Доктор на църквата (от лат. "doctor ecclesiae"), един от латинските Отци на Църквата.
 • 교황 그레고리오 1세(라틴어: Gregorius PP. I, 이탈리아어: Papa Gregorio I)는 제64대 교황(재위: 590년 9월 3일 - 604년 3월 12일)이다.교황 레오 1세와 더불어 대교황이라는 칭호를 받았다. 그러한 연유로 대교황 그레고리오, 대(大)그레고리오(라틴어: Gregorius Magnus, 이탈리아어: Gregorio Magno) 등으로도 불린다. 그레고리오 1세는 최초로 수도 생활을 체험한 교황이자 라틴 교부 가운데 한 사람으로서, 교회학자의 칭호를 받았으며, 이전의 그 어느 교황보다 가장 많은 저서를 남긴 것으로 알려져 있다. 전례 분야에서는 로마 양식 미사 전례를 개혁하여 미사 전문을 오늘날의 형식으로 만들고, 각 지방에서 제각기 불려지던 성가들을 재정리해 전례와 전례력에 알맞게 맞추는 업적을 남겼다. 그리하여 그는 ‘기독교 전례의 아버지’라고 불린다.사후 대중의 강력한 지지로 즉시 성인으로 시성되었으며, 로마 가톨릭교회와 동방 정교회, 성공회, 루터교 등에서 공경을 받고 있다. 상징물은 교황관, 비둘기 모습을 한 성령, 책 등이며, 음악가와 가수, 교사, 학생의 수호성인이기도 하다.
dbpedia-owl:birthPlace
dbpedia-owl:bnfId
 • 143281612
dbpedia-owl:deathDate
 • 0604-03-12 (xsd:date)
dbpedia-owl:occupation
dbpedia-owl:sudocId
 • 026657929
dbpedia-owl:thumbnail
dbpedia-owl:thumbnailCaption
 • (Saint de l'Église catholique).
 • Le pape Grégoire I
dbpedia-owl:viafId
 • 103646016
dbpedia-owl:wikiPageExternalLink
dbpedia-owl:wikiPageID
 • 71743 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageLength
 • 30073 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageOutDegree
 • 166 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageRevisionID
 • 110760028 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageWikiLink
prop-fr:après
prop-fr:avant
prop-fr:bnf
 • 143281612 (xsd:integer)
prop-fr:commons
 • Category:Gregorius I Magnus
prop-fr:commonsTitre
 • Grégoire
prop-fr:dateDeDécès
 • 0604-03-12 (xsd:date)
prop-fr:dateDeNaissance
 • vers 540
prop-fr:débutPontificat
 • 0590-09-03 (xsd:date)
prop-fr:finPontificat
 • 0604-03-12 (xsd:date)
prop-fr:lieuDeNaissance
prop-fr:légende
 • (Saint de l'Église catholique).
 • Le pape Grégoire I
prop-fr:nom
 • Grégoire
 • Saint Grégoire I
prop-fr:prédécesseurPape
prop-fr:successeurPape
prop-fr:sudoc
 • 26657929 (xsd:integer)
prop-fr:tailleImage
 • 180 (xsd:integer)
prop-fr:titre
 • Pape
prop-fr:type
 • personne
prop-fr:viaf
 • 103646016 (xsd:integer)
prop-fr:wikiPageUsesTemplate
prop-fr:worldcatid
 • lccn-n-79-56801
dcterms:subject
rdf:type
rdfs:comment
 • Grégoire Ier, dit le Grand, auteur des Dialogues (né vers 540, mort le 12 mars 604), devient le 64e pape en 590. Docteur de l'Église, il est l'un des quatre Pères de l'Église d'Occident, avec saint Ambroise, saint Augustin et saint Jérôme. Son influence durant le Moyen Âge fut considérable.
 • Grzegorz I, zwany: Wielki, Dialog lub Dwojesłow, cs. Swiatitiel Grigorij Dwojesłow, papa Rimskij (ur. ok. 540 w Rzymie, zm. 12 marca 604 tamże) – z pochodzenia Rzymianin, papież (od 3 września 590 do śmierci), pierwszy mnich (benedyktyn) będący papieżem, ojciec i święty Kościoła katolickiego oraz prawosławnego (jako Grzegorz Dialogos). Zaliczony przez papieża Bonifacego VIII do grona czterech doktorów Kościoła, reformator Kościoła.
 • Gregório I, OSB (ca. 540 — 12 de Março de 604), dito São Gregório Magno, foi o 64º Papa da Igreja Católica Apostólica Romana. Pontificou de 3 de Setembro de 590 até a data da sua morte. Era monge beneditino. É um Doutor da Igreja e um Padre latino.
 • De heilige Gregorius (Rome, ca. 540 - aldaar, 12 maart 604), bijgenaamd de Grote, was de 64e paus van de Katholieke Kerk. Hij bekleedde het pontificaat van 590 tot aan zijn dood in 604 en geldt als een van de kerkvaders. Paus Bonifatius VIII verleende hem in 1295 de eretitel van kerkleraar. Zijn feestdag is 3 september in de Rooms-katholieke Kerk; de Oosters-orthodoxe Kerk en de Oosters-katholieke Kerken vieren zijn feestdag op 12 maart.
 • Gregor der Große (Gregorius, als Papst Gregor I.; * um 540 in Rom; † 12. März 604 ebenda) war von 590 bis 604 Papst. Er gilt als einer der bedeutendsten Päpste und ist der jüngste der vier großen lateinischen Kirchenväter der Spätantike. 1295 wurde er heiliggesprochen.
 • グレゴリウス1世(Gregorius I, 540年? - 604年3月12日)は、ローマ教皇(在位:590年9月3日 - 604年3月12日)。問答者グレゴリウス(Dialogos Gregorios)、大聖グレゴリウスとも呼ばれる。典礼の整備、教会改革で知られ、中世初期を代表する教皇である。四大ラテン教父の一人。ローマ・カトリックでは聖人、教会博士であり、祝日は9月3日。東方正教会でも聖人で記憶日は3月25日。日本ハリストス正教会では先備聖体礼儀の作成者・ロマの「パパ」問答者聖グリゴリイ(鍵括弧原典ママ)と呼ばれる。
 • Григо́рий I Вели́кий (лат. Gregorius PP. I), называемый в православной традиции Григорий Двоеслов (лат. Gregorius Dialogus, греч. Γρηγόριος ο Διάλογος) (ок. 540 — 12 марта 604) — папа римский с 3 сентября 590 по 12 марта 604.Почитается Православной (день памяти — 12 марта по старому стилю) и Католической (день памяти — 3 сентября) Церквями, Англиканским сообществом и некоторыми Лютеранскими церквями. Протестантский реформатор Жан Кальвин восхищался Григорием и считал его последним хорошим Папой.
 • Papa Gregorio I, detto papa Gregorio Magno ovvero il Grande (Roma, 540 circa – Roma, 12 marzo 604), fu il 64º vescovo di Roma e Papa della Chiesa cattolica, dal 3 settembre 590 fino alla sua morte. La Chiesa cattolica lo venera come santo e dottore della Chiesa. Anche le Chiese ortodosse lo venerano come santo.
 • Svatý Řehoř I. Veliký (asi 540 – 12. březen 604), též Řehoř Dvojeslov (Dialogist), byl v pořadí 64. papežem katolické církve (590 - 604). Byl prvním z papežů, který začal používat titul „služebník služebníků Božích“ (lat. servus servorum Dei) a je považován za jednoho ze zakladatelů světské moci papežské. Kromě nejvyšší duchovní funkce byl také známým církevním učitelem a autorem mnoha spisů.
 • Gregori I, el Gran (Roma, ca. 540 - 12 de febrer de 604) fou un monjo romà, últim Papa de Roma escollit abans de l'Edat mitjana. És venerat com a sant per diverses confessions cristianes.
 • I. Gergely vagy Nagy Szent Gergely (latinul Gregorius Magnus), (kb. 540 – 604. március 12.) 64.-ként foglalhatta el a pápai trónt a történelem során 590. szeptember 3-án. A középkor egyik legnagyobb hatású egyházi vezetője, akinek uralkodása alatt a népvándorlás zavarai közepette megerősödött a keresztény vallás. A nép pápája megreformálta a katolikus egyház felépítését, műveiben pedig hatással volt a világi társadalom felépítésének módozataira is.
 • 교황 그레고리오 1세(라틴어: Gregorius PP. I, 이탈리아어: Papa Gregorio I)는 제64대 교황(재위: 590년 9월 3일 - 604년 3월 12일)이다.교황 레오 1세와 더불어 대교황이라는 칭호를 받았다. 그러한 연유로 대교황 그레고리오, 대(大)그레고리오(라틴어: Gregorius Magnus, 이탈리아어: Gregorio Magno) 등으로도 불린다. 그레고리오 1세는 최초로 수도 생활을 체험한 교황이자 라틴 교부 가운데 한 사람으로서, 교회학자의 칭호를 받았으며, 이전의 그 어느 교황보다 가장 많은 저서를 남긴 것으로 알려져 있다. 전례 분야에서는 로마 양식 미사 전례를 개혁하여 미사 전문을 오늘날의 형식으로 만들고, 각 지방에서 제각기 불려지던 성가들을 재정리해 전례와 전례력에 알맞게 맞추는 업적을 남겼다.
 • Григорий I Велики (на латински: Gregorius PP. I), наричан в православната традиция и Григорий Двоеслов (на латински: Gregorius Dialogus, на гръцки: Γρηγόριος ο Διάλογος) е римски папа в периода 3 септември 590 г. до смъртта си, на 12 март 604 г.Известен е като Григорий Двоеслов заради съчинението си "Диалози". Той е първият папа, който в миналото си е бил монах. Служил е в манастира "св. Андрей Първозвани" в Рим, който сам основал. Доктор на църквата (от лат.
 • Pope Gregory I (Latin: Gregorius I; c. 540 – 12 March 604), commonly known as Saint Gregory the Great, was Pope from 3 September 590 to his death in 604. Gregory is well known for his writings, which were more prolific than those of any of his predecessors as pope. He is also known as St. Gregory the Dialogist in Eastern Orthodoxy because of his Dialogues.
 • Gregorio I.a (Erroma, 540 - † ibidem., 604ko martxoaren 12a) Eliza Katolikoaren 64. Aita Santua izan zen 590 eta 604 urteen bitartean. Gregorio Handiaz ezizena ezaguna, Jeronimo Estridongoa, Agustin Hiponakoa eta Ambrosio Milangoarekin batera latindar Elizaren Aitatzat jotzen da. Bonifazio VIII.a aita santuak 1928an emandako ebazpenaren ondotik, Elizaren doktore izendapena du.
 • Papa I. Gregorius ((İtalyanca:[Gregorio I; İngilizce:Gregory I; Fransızca:Grégoire I) ) (d. yaklaşık. 540) – (ö.12 Mart 604) Daha çok Büyük Gregorius olarak bilinir. 3 Eylül 590'dan 604'de ölümüne kadar papalık yapmıştir. Yazdığı dinsel eserlerle ünlü bir hıristiyan din adamıdır. Katolik Kilisesi, Doğu Ortodoks Patrikhaneleri ve Anglikan kilisesi tarafından aziz kabul edilir. Müzisyenler, şarkıcılar, öğrenciler ve öğretmenlerin koruyucu azizidir.
 • Paus Gregorius I (lahir 540 – wafat 12 Maret 604), atau lebih dikenal dengan julukan Gregorius Agung, adalah Paus Gereja Katolik Roma dari tanggal 3 September 590 hingga akhir hayatnya. Gregorius terkenal dengan tulisan-tulisannya, yang lebih beragam daripada semua paus pendahulunya.Ia juga dikenal sebagai Santo Gregorius Sang Dialogis dalam Gereja Ortodoks Timur karena karya tulisnya yang berjudul “Dialog-dialog”.
 • San Gregorio Magno (ca. 540 en Roma – 12 de marzo de 604), Gregorio I o también San Gregorio fue el sexagésimo cuarto papa de la Iglesia católica. Es uno de los cuatro Padres de la Iglesia latina junto con san Jerónimo de Estridón, san Agustín de Hipona y san Ambrosio de Milán. Fue proclamado Doctor de la Iglesia el 20 de septiembre de 1295 por Bonifacio VIII.
rdfs:label
 • Grégoire Ier
 • Gregor der Große
 • Gregori I
 • Gregorio I.a
 • Gregorio Magno
 • Grzegorz I
 • I. Gergely pápa
 • I. Gregorius
 • Papa Gregorio I
 • Papa Gregório I
 • Paus Gregorius I
 • Paus Gregorius I
 • Pope Gregory I
 • Řehoř I. Veliký
 • Григорий I
 • Григорий I (папа римский)
 • グレゴリウス1世 (ローマ教皇)
 • 교황 그레고리오 1세
owl:sameAs
http://www.w3.org/ns/prov#wasDerivedFrom
foaf:depiction
foaf:isPrimaryTopicOf
foaf:name
 • Saint Grégoire I
is dbpedia-owl:patronSaint of
is dbpedia-owl:predecessor of
is dbpedia-owl:successor of
is dbpedia-owl:wikiPageRedirects of
is dbpedia-owl:wikiPageWikiLink of
is prop-fr:après of
is prop-fr:avant of
is prop-fr:patrons of
is prop-fr:prédécesseurPape of
is prop-fr:successeurPape of
is foaf:primaryTopic of