Anacalypsis est un traité en deux volumes écrit par Godfrey Higgins et publié en 1833, après sa mort. L'édition originale compte 200 exemplaires, une seconde édition de 350 exemplaires a été faite en 1927. En 1965, University Books, Inc. a tiré 500 exemplaires pour les États-Unis et 500 pour le Commonwealth, avec une note de l'éditeur et une postface.

PropertyValue
dbpedia-owl:abstract
 • Anacalypsis est un traité en deux volumes écrit par Godfrey Higgins et publié en 1833, après sa mort. L'édition originale compte 200 exemplaires, une seconde édition de 350 exemplaires a été faite en 1927. En 1965, University Books, Inc. a tiré 500 exemplaires pour les États-Unis et 500 pour le Commonwealth, avec une note de l'éditeur et une postface.
 • Anacalypsis (full title: Anacalypsis: An Attempt to Draw Aside the Veil of the Saitic Isis or an Inquiry into the Origin of Languages, Nations and Religions) is a lengthy two-volume treatise written by religious historian Godfrey Higgins, and published after his death in 1833. The book was published in two quarto volumes numbering 1,436 pages, and contains meticulous references to hundreds of references. Initially printed as a limited edition of 200 copies, it was partially reprinted in 1878, and completely reprinted in a limited edition of 350 copies in 1927. In 1965, University Books, Inc. published 500 sets for the United States and 500 sets for the British Commonwealth with Publisher's Note and a Postface.
 • Anacalypsis, (tam adıyla: Anacalypsis: Saitik İsis'in Gizemini Aralama Adına Bir Girişim ya da Dillerin, Ulusların ve Dinlerin Kökeni Üzerine Bir İnceleme) İngiliz tarihçi Godfrey Higgins tarafından kaleme alınmış ve yazarın ölümünden sonra, 1833 yılında yayımlanmış, yazarın yirmi yıllık çalışmasının ürünü olan hayli kapsamlı bir eserdir. Günümüzde pek fazla baskısı bulunmayan bu kitap iki cilt halinde, toplam 1436 sayfadan oluşmakta, sayısız kaynağa atıfta bulunmakta ve bunlardan alıntılar yapmaktadır. Bu haliyle ve ele aldığı konu nedeniyle ezoterik bir metin olarak kabul görür.Kitabın tam adındandan da anlaşılacağı üzere yazar din, dil ve ulus kavramlarının kökeninin tek bir noktaya dayandığı savını öne sürmektedir. Bu savını desteklemek üzere kitapta, dünyanın çeşitli din ve dillerini birbirleriyle kıyaslayarak aralarındaki benzerlikleri ortaya koyar; bunun nedeninin tarih boyunca süregelen ve bir zamanlar dünyanın bütününe yakın bir bölümüne yayılmış olan bir inanç düzeninden (bkz: Pandeizm) kaynaklandığını savunur.
dbpedia-owl:author
dbpedia-owl:wikiPageExternalLink
dbpedia-owl:wikiPageID
 • 7185949 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageLength
 • 1708 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageOutDegree
 • 11 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageRevisionID
 • 106182176 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageWikiLink
prop-fr:auteur
prop-fr:dateparutionOrig
 • 1833 (xsd:integer)
prop-fr:genre
 • traité
prop-fr:langue
 • anglais
prop-fr:wikiPageUsesTemplate
dcterms:subject
rdf:type
rdfs:comment
 • Anacalypsis est un traité en deux volumes écrit par Godfrey Higgins et publié en 1833, après sa mort. L'édition originale compte 200 exemplaires, une seconde édition de 350 exemplaires a été faite en 1927. En 1965, University Books, Inc. a tiré 500 exemplaires pour les États-Unis et 500 pour le Commonwealth, avec une note de l'éditeur et une postface.
 • Anacalypsis (full title: Anacalypsis: An Attempt to Draw Aside the Veil of the Saitic Isis or an Inquiry into the Origin of Languages, Nations and Religions) is a lengthy two-volume treatise written by religious historian Godfrey Higgins, and published after his death in 1833. The book was published in two quarto volumes numbering 1,436 pages, and contains meticulous references to hundreds of references.
 • Anacalypsis, (tam adıyla: Anacalypsis: Saitik İsis'in Gizemini Aralama Adına Bir Girişim ya da Dillerin, Ulusların ve Dinlerin Kökeni Üzerine Bir İnceleme) İngiliz tarihçi Godfrey Higgins tarafından kaleme alınmış ve yazarın ölümünden sonra, 1833 yılında yayımlanmış, yazarın yirmi yıllık çalışmasının ürünü olan hayli kapsamlı bir eserdir.
rdfs:label
 • Anacalypsis
 • Anacalypsis
 • Anacalypsis
owl:sameAs
http://www.w3.org/ns/prov#wasDerivedFrom
foaf:isPrimaryTopicOf
is dbpedia-owl:wikiPageWikiLink of
is foaf:primaryTopic of