PropertyValue
dbpedia-owl:abstract
 • L'évaluation d'action est ici l'estimation, à partir de critères qui se veulent objectifs, de la valeur de marché potentielle d'une action.Évaluer la valeur d'une action se pose dans des termes très différents suivant que l'on s'intéresse à un portefeuille financier ou au contrôle d'une entreprise.
 • V prostředí finančních trhů je ohodnocení akcií metodou, s jejíž pomocí se vypočítá cena společností a jejich akcií. Hlavní využití nachází tato metoda při předpovídání budoucího vývoje tržních cen. Cílem je získat na transakcích spojených s pohybem cen zisk. To znamená nakupovat akcie, které jsou s využitím metody ohodnocení akcií považovány za podhodnocené, a později až jejich cena stoupne, je za vyšší cenu prodat. Nebo naopak prodávat ty akcie, jejichž cena je nadhodnocená.Investoři do akcií se vždy snaží získat co nejvyšší výnosy. K tomu jim napomáhá právě ohodnocení akcií. To se děje jak v mysli každého investora, tak na samotném trhu. Na akciovém trhu jsou akcie obchodovány za tržní cenu vytvářenou trhem, který reaguje na poptávku a nabídku.Každý investor pak obvykle provádí vlastní ohodnocení akcie. Snaží se tak odhadnout výhodnost nákupu v daném čase. Během dlouhé historie se vyvinuly tři hlavní přístupy k oceňování akcií: Technická analýza - Nejstarší přístup, vzniká již v 18. století v Asii. Technická analýza počítá s faktem, že trh diskontuje veškeré informace a kurzy se vyvíjí v trendech. Důležité jsou zejména minulé pohyby kurzů a objemy obchodů, které investorovi poskytnou odpověď na otázku, kdy vstupovat do pozice, či pozici uzavřít (timing, časování trhu). Psychologická analýza je založena na předpokladu, že investování je ve značné míře ovlivněno emocemi. Předmětem zkoumání není cenný papír, ale člověk sám. Ten je při investicích často ovlivněn davem, či citovými pohnutkami a nemusí vždy jednat racionálně. K úspěšnému využití psychologické analýzy jsou často nutné vrozené predispozice. Fundamentální analýza jde nejvíce do hloubky konkrétní firmy. Snaží se najít správnou vnitřní cenu akcie pomocí zkoumání kurzotvorných faktorů a informací, které jsou přístupné veřejnosti. Jedná se o ekonomická, účetní, statistická data, stejně jako politické, historické a demografické faktory. Odvozenou cenu pak investor porovnává s aktuálním oceněním na finančních trzích: Cílem je odpověď na otázku, zdali je akcie správně ohodnocena, anebo zda je podhodnocena, či nadhodnocena.
 • In financial markets, stock valuation is the method of calculating theoretical values of companies and their stocks. The main use of these methods is to predict future market prices, or more generally, potential market prices, and thus to profit from price movement – stocks that are judged undervalued (with respect to their theoretical value) are bought, while stocks that are judged overvalued are sold, in the expectation that undervalued stocks will, on the whole, rise in value, while overvalued stocks will, on the whole, fall.In the view of fundamental analysis, stock valuation based on fundamentals aims to give an estimate of their intrinsic value of the stock, based on predictions of the future cash flows and profitability of the business. Fundamental analysis may be replaced or augmented by market criteria – what the market will pay for the stock, without any necessary notion of intrinsic value. These can be combined as "predictions of future cash flows/profits (fundamental)", together with "what will the market pay for these profits?" These can be seen as "supply and demand" sides – what underlies the supply (of stock), and what drives the (market) demand for stock?In the view of others, such as John Maynard Keynes, stock valuation is not a prediction but a convention, which serves to facilitate investment and ensure that stocks are liquid, despite being underpinned by an illiquid business and its illiquid investments, such as factories.
dbpedia-owl:wikiPageID
 • 84622 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageLength
 • 19696 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageOutDegree
 • 43 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageRevisionID
 • 110238630 (xsd:integer)
dbpedia-owl:wikiPageWikiLink
prop-fr:wikiPageUsesTemplate
dcterms:subject
rdfs:comment
 • L'évaluation d'action est ici l'estimation, à partir de critères qui se veulent objectifs, de la valeur de marché potentielle d'une action.Évaluer la valeur d'une action se pose dans des termes très différents suivant que l'on s'intéresse à un portefeuille financier ou au contrôle d'une entreprise.
 • In financial markets, stock valuation is the method of calculating theoretical values of companies and their stocks.
 • V prostředí finančních trhů je ohodnocení akcií metodou, s jejíž pomocí se vypočítá cena společností a jejich akcií. Hlavní využití nachází tato metoda při předpovídání budoucího vývoje tržních cen. Cílem je získat na transakcích spojených s pohybem cen zisk. To znamená nakupovat akcie, které jsou s využitím metody ohodnocení akcií považovány za podhodnocené, a později až jejich cena stoupne, je za vyšší cenu prodat.
rdfs:label
 • Évaluation du prix d'une action
 • Ohodnocení akcií
 • Stock valuation
owl:sameAs
http://www.w3.org/ns/prov#wasDerivedFrom
foaf:isPrimaryTopicOf
is dbpedia-owl:wikiPageRedirects of
is dbpedia-owl:wikiPageWikiLink of
is foaf:primaryTopic of